вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane sztachety drewniane w mgnieniu oka się zużywają i mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby sztachet z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten rodzaj ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji wobec tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий